7400 ei löydy mut muuten löytyy noi kaikki ja reilusti enemmänkin...
kaikki muut on noita tehdasarvoja paitsi 7402 on 0.eli samat arvot kun sun laittamalla listalla
Tuonkaan softanpumppu ei ole pyrkinyt 3 asteen lämpötilaeroon liuospuolella vaan neljään asteeseen. Tämä on ollut jokaisessa viesmannissa sama juttu. Pumpuissa, kylmäaineissa ja niiden lämmönvaihtimien mitoituksissa on eroja keskenään ja siksi on varsin yksisilmäistä tuijottaa vain jotain 3 asteen lämpötileroa. Tässätapauksessa valmistaja on todennut että neljä on hyvä. Tuo taitaa kuitenkin koskea vain ohjausta joka on toteutettu niin että kone ajaa kohti haluttua lämpötileroa.
(7410) Temperature differential, primary circuit 4 K / tavoiteltu lämpötilero liuospuolella
Nämä myös samoja?
(7411) Prop. output controller PS 40 %
(7412) Run-on time, output controller PS 30
(7413) Lead time, output controller PS 0
(7414) Start output, primary source 50 %
(7415) Maintaining temperature t0 0 °C
(7416) Shutdown temperature t0 -4 °C
(7417) Proportional component t0 control 0 %
(7418) Run-on time t0 control 0 Seconds
(7420) Curve, primary source min. 0 %
(7421) Curve, primary source max. 100 %
(7422) Primary source, non-standard profiles 0
Saattaa kuitenkin olla että se vakio säätöstrategia tälläisessä pumpussa voisi olla tuo 1. Mitä valiokossa esiintyvä väkänen kertoo siitä että mitä se on ollut vakiona?

Jos kyseessä olisi tuo 1 niin luulisin sitten tuo käyttäisi säätöstrategian ollessa 1, arvoja 7402 - 7405 liuspumpun tehon säätöön. Tällöin lämpötilaero on mitä on. Nostaa sitten alapäästä pumpun nopeutta hiukan jos se näyttää että se käy varsin hitaasti.
Tuo ulkolämpötilaan perustuva juttu lienee vilpin peruja.