Moro,talo on 115m2 (5h+k) ja puolilämmin 60m2 varasto/autotalli.Putkea maassa 2X200m.Pumppu on Ekowell EPT400 ja antoteho jotain 10-12 kw.Kompressori on n 3kw.
Eipä nyt äkkiseltään tule mieleen mitään ongelmia maaputkistosta.Meillä jouduttiin tosiaan nostamaan alkuperäistä maanpintaa yli metrillä n puolet tontista että saatiin tontti vaakasuoraksi,anturan päälle 5 harkkokerrosta.
Meidän tonttia kiertää kahdelta sivulta avo-oja(kuvan ylä- ja oikea reuna) ja tontin pinta on n 1-1,5m ojan pohjaa korkeammalla ja tuosta ojapenkan reunasta on maaputkeen n 1,5m vaakasuunnassa.
Putken sijoittelussa ja riittävän pituuden varmistamiseksi pistin linjakepit joka putkilenkin päähän niin oli helpompi sommitella ja pituuden sai tarkemmin mitattua.
Kuvasta mittaaminen on kumminkin jossain määrin arviota.
