Meillä teknisen tilan koko n. 150 cm x 170 cm.
Tilaan sijoitettu Nibe 1210 maalämpöpumppu, 200 litran ulkopuolinen varaaja, kosteiden tilojen jakotukki, lämpimän käyttöveden jakotukki, kiertovesipumppu, lämpimän käyttöveden kiertopumppu, lämmityksen kalvopaisunta-astia, vesipumpun painesäiliö (50 l), ilmanvaihtokone ilto ekono 440, ja keskuspölynimuri. Tässä taisi olla suurin piirtein kaikki.
Koppi on aika täyteen rakennettu, mutta huolellisella suunnittelulla laitteistot sai mahtumaan vielä tyydyttävästi. Sähkökeskus sijoitettiin suosiolla vaatehuoneeseen.
Jos nyt rakentaisin varaisin hieman enemmän tilaa, helpottaisi putkimiehen työtä ja samalla myös tn maksaisi vähemmän. Nyt putkistoja jouduttiin kierrättämään ylimääräisiä lenkkejä jotta kaikki mahtui.
Lisäksi tulevat huollot on helpompi tehdä jos tilaa on reilusti