Maalämpöfoorumi

Yleistä => Foorumista itsestään => Aiheen aloitti: potsi67 - 01.01.14 - klo:11:12

Otsikko: Uusi foorumi miten?
Kirjoitti: potsi67 - 01.01.14 - klo:11:12
Moro kaikille

Tässä tuli näin uudenvuoden ensimmäisiä ideoita mieleen. Netissä kun on kaikkia eri foorumeita pienistäkin yksittäisitä laitteista ja vekottimista, niin miksei ole Talopaketti toimittajista samanlaista, esim. kuin tää maalämpöpumppufoorumi.
Voisi laittaa samallalailla eri talopaketti nimet ja yleiset höpinät ja vaikka lisänä pitkän tavaran osiot yms.
Olisko jollan täällä osaamista intoa perustaa uusi foorumi vai mahtaako sille olla tarvetta?

Antakaa kommentteja! ???
Otsikko: Vs: Uusi foorumi miten?
Kirjoitti: Matias - 01.01.14 - klo:13:05
Ihan hyvä ajatus,esim samaan tapaan kuin rintamamiestalo foorumi toimii.

Talopaketteja on jo -70 luvulta tähän päivään ja varmaan saman valmistajan paketit on valmistusajankohdan mukaan suht samaan tapaan toteutettuja joten tyypillisiä hyviä ja huonoja puolia saisi näin esille ja tietysti asukkaiden kommentteja mitä ongelmia omassa talopaketissa on tai on ollut ja miten niitä on korjattu.

Varsinkin vanhemasta päästä talopaketeissa on LVIS saneerauksia joko tehty tai suunnitelmissa niin olisi erinomaisen hyvä jos näistä olisi käytännön kokemuksia. :)
Otsikko: Vs: Uusi foorumi miten?
Kirjoitti: juippi - 01.01.14 - klo:19:22
Tuolta vaan opiskelemaan foorumin perustamista: http://wiki.simplemachines.org/smf/